Moda na cegłę we wnętrzu utrzymuje się już od kilku sezonów i nie zanosi się na to, by trend ten miał przestać być aktualny. Cegła dekoracyjna na ścianę przeszła wręcz do klasyki aranżacji wnętrz, a to za sprawą nawiązań  do stylu loftowego, który ma swoje źródła w rewolucji przemysłowej. W drugiej połowie XIX wieku ówczesne biura, kamienice i fabryki w rejonach przemysłowych budowano właśnie z charakterystycznej czerwonej cegły. 

Elewacja z cegły to niezwykle modne rozwiązanie zarówno w nowoczesnym, jak i tradycyjnym budownictwie. Świetnie komponuje się z drewnem, kamieniem, a nawet aluminium, co potwierdza słuszność tezy, że lico cegły odnajduje się niemal w każdym stylu architektonicznym.

Płytki ceglane przeznaczone do stosowania na zewnątrz z reguły wykorzystuje się na całych elewacjach, ale też na ich fragmentach – cokołach, słupach czy nadprożach. Mimo, że stara cegła na fasadach budynków to w zasadzie żadne odkrycie, to dziś przeżywa ona prawdziwy renesans. Pozytywnie zaskakuje współczesnych architektów, jak również samych inwestorów.

Nie dziwi więc, że cegłę porównuje się do dobrego wina, które jak wszyscy doskonale wiemy – im starsze, tym lepsze. O cegle śmiało można mówić w podobny sposób, ponieważ z upływem lat nie traci ona swoich walorów, zarówno tych technicznych, jak i wizualnych, a wręcz je zyskuje!

Jeszcze do niedawna zdecydowana część budynków mieszkalnych zbudowanych z cegły wykańczanych było jednolitą elewacją z tynku silikonowego, akrylowego czy mineralnego. Zadaniem tej warstwy jest ozdobienie fasady domu, ale także ochrona ścian przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, rozwojem grzybów czy uszkodzeniami. Dziś wachlarz materiałów elewacyjny znacznie się poszerzył. Możemy wybierać spośród drewna, kamienia, blachy, betonu architektonicznego czy tytułowej cegły dekoracyjnej.

Płytki z cegły betonowej VHCT to przede wszystkim materiał o ponadprzeciętnej trwałości. Wyróżnia go wysoka odporność na warunki atmosferyczne – skrajnie wysokie i niskie temperatury, wilgoć oraz wiatr, dzięki czemu nie pęka ani nie blaknie nawet po długim czasie użytkowania. Wystarczy odpowiednia impregnacja zaraz po położeniu cegły na zewnętrznych ścianach domu, a będzie ona cieszyć oczy przez wiele lat.

Dostępne w naszej ofercie cegły występują w wielu odcieniach, a ich struktura nie jest jednolita. Wskazuje to wyłącznie na maksymalne zbliżenie do cegły rozbiórkowej, a jednocześnie jest ukłonem w stronę naszych klientów, którzy poszukują produktów dających różnorodne efekty dekoracyjne.