Beton architektoniczny

Beton architektoniczny to wyjątkowy materiał, który nada niebanalności każdej aranżacji. Niegdyś beton kojarzy tylko z tworzeniem konstrukcji obecnie wiedzie prym w nowoczesnym designie. W ofercie VHCT z Wrocławia znajdą Państwo beton architektoniczny idealny do każdej przestrzeni, nasze produkty sprawdzą się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Beton architektoniczny na ścianę od VHCT ze względu na swoją efektowność idealnie wpisuje się w trendy aranżacyjne. Współpraca z doświadczonymi architektami pozwoliła nam stworzyć oryginalną kolekcję ponad 30 wzorów płyt i paneli 3D i 2D. Dodatkowo oferowane rozwiązania występują w 10 kolorach! U nas znajdą Państwo biały beton architektoniczny, jak i wiele efektownych odcieni szarości. W naszym asortymencie nie zabrakło też atrakcyjnych donic z betonu architektonicznego idealnych na taras lub do ogrodu.

Beton architektoniczny płyty / Long

Płyty LONG od VHCT to propozycja dla wszystkich tych, którzy szukają dekoracji nieszablonowych i poza schematem. Kolekcja LONG to zupełnie autorski pomysł -  jako jedyni postanowiliśmy produkować betonowe płyty o długości 210 cm.
MONTEROS

Cegła dekoracyjna

Cegła betonowa charakteryzuje się dużą uniwersalnością zastosowania. Można je montować zarówno na ścianach wnętrz, jak i na elewacjach, kominkach czy w łazience lub kuchni.

Postaw na surowe piękno betonu architektonicznego i stwórz wymarzony projekt!

Dekoracyjna płyta betonowa pozwoli stworzyć niepowtarzalne i wyjątkowe aranżacje, które sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających osób. Tworzymy nowoczesny beton architektoniczny wyróżniający się najwyższymi parametrami technicznymi przy zachowaniu walorów estetycznych. W VHCT korzystna cena idzie w parze z gwarancją jakości! Nasz beton architektoniczny posiada 30 lat gwarancji! A cennik za m2 i m3 betonu architektonicznego z pewnością miło Państwa zaskoczy. Oferta VHCT została stworzona, by zapewnić elastyczność aranżowania, gdyż oferujemy betony architektoniczne w wymiarach 120×60, a także rozmiar 60×60. Zapewniamy, że efektowna ściana z betonu architektonicznego doda „smaku” każdemu wnętrzu! Służymy swoją pomocą przy doborze rozwiązań szytych na miarę Państwa potrzeb.

Krótka historia betonu pod kątem architektury. Poznaj przedmiot sztuki modernistów

W obecnej rzeczywistości beton przechodzi prawdziwe odrodzenie. Choć jego zastosowanie kojarzy się raczej z niezwykłymi aranżacjami budowli w duchu socjalistycznego modernizmu, to coraz częściej implementuje się pewne elementy, jak na przykład eleganckie płyty architektoniczne, również we wnętrzach prywatnych czterech ścian. Upływa czas, a te aranżacje dalej pozostają atrakcyjne i naprawdę przykuwają wzrok. Wprowadzenie elegancji i szlachetności poprzez panele z betonu architektonicznego powoli przestaje być aktem odwagi, choć pozostaje w przyjemnej sferze wyjątkowości, zarówno dla właścicieli, jak i zewnętrznych obserwatorów. Aby przybliżyć historię betonu, warto zacząć od przytoczenia zasług Le Corbusiera, czyli innowatora w architekturze, który znany jest między innymi z Jednostki Marsylskiej uznawanej za arcydzieło. Taki sąd wynika między innymi z rewolucyjnego podejścia do ergonomii oraz estetyki.

Beton architektoniczny płyty / panele 3d

Beton architektoniczny, czyli piękno, które nie przemija!

Wspomniany wcześniej Le Corbusier był prekursorem nie tylko pod kątem funkcjonalności swoich dzieł (znany szeroko Unite d’Habitation w Marsylii był samowystarczalną jednostką). Niezwykle istotna w jego historii jest fascynacja surowym, wręcz ascetycznym pięknem betonu. To właśnie pod wpływem kontrowersyjnego bloku marsylskiego powstała kategoria estetyczna nazywana w późniejszych latach brutalizmem. Beton architektoniczny zakotwicza w zimnym minimalizmie struktur tego tworzywa. Semantyczny industrializm pozwala osiągnąć niezwykle efekty i nie na żarty wprawić w zdumienie. Co istotne, dzisiaj nie tylko zewnętrzne elewacje mogą zachwycać wszystkich, w tym koneserów. Obecnie bowiem to także materiał wykończeniowy, który sprawdzi się nie tylko w naszych domach, ale także w firmach czy innych miejscach pracy. Mając to wszystko na uwadze, ze znaczną dozą bezpieczeństwa można uznać beton architektoniczny za piękno nieprzemijające.

Niebagatelną estetyką betonu architektonicznego możesz cieszyć się również w swoim domu

Mamy świadomość, że wnętrza stworzone tylko z wykorzystaniem surowego betonu, mogą nie być przeznaczone wszystkim gustom. Osobom zainteresowanym efektami, które można uzyskać, warto zaproponować obejrzenie wnętrza kaplicy Notre Dame du Haut w Ronchamp, uznawanej za dzieło sztuki. Jesteśmy pasjonatami betonowych aranżacji, jednakże w naszych zachwytach nie tracimy głowy. Dlatego też oferujemy panele 3D i 2D, które mogą być wykorzystane nawet jako dodatek, kontrapunkt lub dopełnienie każdego pomieszczenia. Gładkie lub fakturowane powierzchnie są świetnym uzupełnieniem wewnątrzdomowych aranżacji, a także rewelacyjnie korespondują z zielenią. Ciekawe wzory betonu architektonicznego od VHCT oferują wiele możliwości. Warto wspomnieć, że zewnętrza również można ozdobić. Warto wspomnieć o znacznych zaletach betonu; zapewnia on bowiem istotną wytrzymałość oraz sporą plastyczność.

Beton architektoniczny płyty / panele 2d